İLÇEMİZDE TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ
 
 
    İlçemizde Turizm Haftası, ilçe kutlama komitesi kararları çerçevesinde yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı. Alınan kararlar çerçevesinde okullarımızda hafta ile alakalı anlatımlar ve konferanslar yapıldı.
    Kutlama komitesi kararları çerçevesinde okullarımızda ve kurslarımızda okuyan çocuklarımızın ilk olarak ilçemizin ve ilimizin güzelliklerini görmesi gerektiği vurgulanarak bu çerçevede öğrencilerimize kuş cenneti, nebiyan ve Samsun'un İlçeleri  ilçe gezileri düzenlendi.
    Haftanın açılışı ilçe protokolümüzün ve davetlilerimizin katılımı  ile Hükümet Konağında yapılan program ile gerçekleştirildi. Programda konuşan İlçe Kaymakamımız turizm ve turizm değerlerimizin tanıtılması ve görülmesi gerektiğinin önemini vurguladı. Programda “İlçemizin Turizm Değerleri” konulu resim sergisinin açılışı da yapıldı. İlçe Kaymakamımız burada yaptığı konuşmada da   bu serginin öğrencilerimizin ilçemizi ne kadar tanıdığı hususunda önemli bir çalışma olduğunu belirterek katılımcılarla birlikte sergiyi gezdi.